Проектування систем пожежогасіння

ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ

 

Впровадження на будь-якому об’єкті комплексу протипожежного захисту є першочерговим завданням для забезпечення безпеки. До складу комплексу протипожежного захисту входить ряд елементів, які відповідають за блискавичне виявлення джерела загоряння і попередження людей про пожежу. Проектування систем протипожежного захисту-попередні роботи перед монтажем автоматичного пожежогасіння і сигналізації, комплексу оповіщення та контролю за процесом евакуації людей, за допомогою яких оцінюється і розподіляється розташування елементів на об’єкті.

 

Необхідність в установці протипожежного захисту на будь-якому об’єкті і будівлі не викликає сумнівів. Проектування комплексу повинна проводитися під керівництвом фахівців, оскільки ретельно складені проектні рішення дозволяють не турбуватися про захист будівлі від загоряння. Проектування здійснюється в кілька стадій:

 1. Аналіз об’єкта, вивчення особливостей внутрішнього облаштування приміщення або будівлі в цілому. Ретельне вивчення пожежної навантаження, ступеня стійкості до дії підвищених температур та ін.
 2. Автоматичний контроль і диспетчеризація комплексу протипожежного захисту, з урахуванням аналізу існуючих норм і правил.
 3. Проведення необхідних розрахунків для розміщення системи протипожежного захисту.
 4. Складання схеми, розміщення обладнання на кресленнях.
 5. Складання пояснювальної записки, кошторису на виконання робіт.

 

Технічна документація пожежної сигналізації
У процесі проектування і монтажу протипожежного захисту і сигналізації обов’язкове використання нормативної документації, згідно з якою відбувається експлуатація цього комплексу на об’єкті. У числі цих паперів:

 • Правила і норми протипожежної безпеки;
 • Держстандарти;
 • Технічні регламентуючі документи;
 • Будівельні норми;
 • Типові вимоги.


Ця документація містить інструкції з монтажу пожежної сигналізації, виробленого з урахуванням особливостей будівель і приміщень.

Після того, як буде завершена установка комплексу пожежної сигналізації, проведені пуско-налагоджувальні роботи і оформлена здача-приймання етапів по монтажу, складається технічна документація – в неї повинні входити:

 • креслення і схеми пожежної сигналізації;
 • сертифікуючі папери на встановлене обладнання та кабельні траси;
 • паспорт;
 • акт про відповідність обладнання після проведення випробувальних робіт;
 • акт будівельної експертизи про повну готовність приміщень до монтажу протипожежного захисту;
 • акт здачі-прийому після пуско-налагоджувальних робіт;
 • відомості у разі внесення змін при проектуванні системи;
 • акти в разі виявлення дефектів або порушень у функціонуванні обладнання при пуско-налагоджувальних роботах.

 

Акти підписуються і завіряються спеціально створеною комісією, до складу якої входять представники від замовника, проектувальника, підрядника і служби експлуатації.

 

Схема пожежної сигналізації
Одним з важливих етапів при складанні проекту сигналізації є складання схеми розташування елементів, з’єднання в єдиний комплекс, з урахуванням особливостей об’єкта і побажань замовника. Ретельно складена схема, дотримання вказаних параметрів і функціональних особливостей – запорука безпеки людей в майбутньому.

У схемі вказується число розміщуються елементів, розташування. Схематичні креслення розробляються з урахуванням архітектури будівлі та особливостей інтер’єру. Кожна схема-Індивідуальна-розробку слід довіряти професіоналам з досвідом роботи і кваліфікації в цій сфері.