+38 (044) 222-64-93

office@augustsb.kiev.ua

 

Проектування систем пожежної безпеки у Києві, Україні

Проектирование систем пожарной безопасности

Проектування систем пожежної безпеки у Києві, Україні – це сукупність дій для розробки найкращого захисту об’єкта від вогню. Сюди входить підбір необхідної техніки та матеріалів, типу сигналізації, вибір місць розміщення датчиків тощо.

Таким чином, проектування систем протипожежного захисту – це попередні заходи, що проводяться до початку монтажу пожежної сигналізації і автоматичних систем гасіння пожежі. Виконанням даних робіт у Києві, Україні займається компанія Август СБ.

Проектування систем пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння Август СБ

Ніхто не виникає сумніву щодо необхідності організації протипожежного захисту. Тому проектування систем пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння компанією Август СБ виконується під контролем висококваліфікованих спеціалістів. Ретельно складений проект дозволить не перейматися захистом об’єктів від займання.

Проектування систем пожежної сигналізації відбувається у кілька етапів:

  1. Об’єкт ретельно вивчається та аналізується. Також оцінюється пожежне навантаження, стійкість до високих температур та ін.
  2. Здійснюється контроль та диспетчеризація комплексу, що відповідає за протипожежний захист, враховуючи аналіз наявних нормативів та правил.
  3. Проводяться розрахунки, необхідні для розміщення системи захисту від займання.
  4. Складається схема встановлення необхідного обладнання, яку потім узгоджують з клієнтом та контролюючими органами.
  5. Складається пояснювальна записка з кошторисом на виконувані роботи.
  6. Відбувається остаточне затвердження проектно-кошторисної документації.

Технічна документація пожежної сигналізації

При проектуванні та подальшому монтажі всього комплексу протипожежного захисту важливо використовувати нормативну документацію, яка регламентує експлуатацію пожежної сигналізації в будівлі. В її переліку присутні:

  1. Збірка правил та норм, що регламентують безпеку від виникнення відкритого вогню.
  2. Держстандарти.
  3. Технічний регламент.
  4. Перелік будівельних норм.
  5. Рекомендації щодо типових вимог.

У цих документах містяться інструкції з описом порядку монтажу пожежної сигналізації з урахуванням експлуатаційних особливостей об’єкта.

Після встановлення всього обладнання, здійснення пуско-налагоджувальних робіт та оформлення поетапної здачі-приймання монтажних робіт переходять до складання технічної документації. До неї входять:

  1. Креслення та схеми до пожежної сигналізації.
  2. Сертифікати на встановлене обладнання, кабелі, що застосовуються, а також технічні паспорти.
  3. Акт, складений після випробувань на відповідність всіх частин устаткування.
  4. Складений акт зі здачі та приймання, після проведення пуско-налагоджувальних робіт.
  5. Інформація про внесені зміни до проекту системи.
  6. Акти про виявлення несправностей та інших дефектів у роботі обладнання при пуско-налагоджувальних роботах.

Підписання та завірення актів здійснює спеціально створена комісія, у складі якої люди, що представляють інтереси замовника, проектувальника, підрядника та служби експлуатації.

Схема пожежної сигналізації

Проектирование систем противопожарной защиты

Важливим етапом при проектуванні систем пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння є складання схеми, на якій позначені всі елементи єдиного комплексу, з урахуванням індивідуальності об’єкта та побажань замовника. Завдяки ретельному складанню схеми, а також дотриманню зазначених параметрів та функціональних особливостей забезпечується безпека об’єкта, а значить і людей, які перебувають у ньому.

У схему пожежної сигналізації вносяться всі елементи, що встановлюються, вказується їх кількість і розташування. При розробці креслень враховується архітектура будівлі та особливості її інтер’єру. Кожна схема унікальна, тому їхнє складання має проводитись фахівцями, які мають достатній досвід роботи та кваліфікацію у даній сфері.